Darbo įrankiai ir staklės

Matavimo įrankiai


Lankstomasis metras

Lankstomasis metras skirtas neilgiems linijiniams dydžiams matuoti. Juo patogu matuoti atstumus iki 1 m. Metro elementai išlankstomi tiesia linija iki reikiamo ilgio. Svarbu, kad metro elementai būtų vienoje tiesėje.

Tieslė

Tieslė skirta didesnių dydžių ruošiniams ar detalėms matuoti. Tieslė turi plieninę matavimo juostą, kuri gali būti įvairaus ilgio ir pločio. Juostos gale yra paslankus fiksavimo kabliukas, kuris, matuojant išorinį atstumą, užkabinamas už pagrindinės briaunos krašto, o matuojant vidinius matmenis priglaudžiamas prie pagrindinės matavimo plokštumos, nuo kurios skaičiuojamas matuojamas atstumas.

Brėžtukas

Brėžtukas skirtas lygiagrečioms linijoms briaunos atžvilgiu žymėti. Atlaisvinus varžtą, kotas iš kreiptuvo iškišamas reikiamu atstumu ir užfiksuojamas. Kreiptuvas glaudžiamas prie ruošinio krašto ir, tolygiai traukiant brėžikliu, pažymi brėžį, lygiagretų ruošinio šoninei briaunai.

Gulsčiukas

Gulsčiukas skirtas montuojamų elementų, įvairių paviršių horizontalumui ir vertikalumui nustatyti. Dažniausiai gulsčiukai turi horizontaliojo ir vertikaliojo matavimo ampules. Gulsčiukas padu glaudžiamas prie matuojamo paviršiaus, ir stebima ampulės oro burbuliuko padėtis. Oro burbuliukas turi būti pasislinkęs tarp ampulės žymių.

Slankmatis

Slankmatis yra nonijaus skalę turintis matavimo prietaisas, skirtas atstumams tarp dviejų simetriškai priešingų taškų matuoti. Juo lengva išmatuoti detalės skersmenį, ilgį ar gylį. Matuojant išorinius atstumus, traukiant slankiklį, praskečiamos išorinio matavimo žiaunos ir jomis suspaudžiama detalė matuojamu atstumu. Tada priveržiamas slankiklio fiksavimo varžtas, nuimamas slankmatis ir nuskaitomi duomenys. Analogiškai matuojami ir vidiniai matmenys, tik naudojamos vidinio matavimo žiaunos. Gylis matuojamas atraminėmis žiaunomis arba gylmačiu.

Mikrometras

Mikrometras yra tikslus nedidelių ilgių matavimo prietaisas. Plačiausiai jis naudojamas mechanikos inžinerijoje. Juo galima išmatuoti milijonosios metro dalies tikslumu. Sukant frikcinį mechanizmą tarp atramos ir mikrometrinio sraigto, suspaudžiama matuojama detalė. Užfiksuojama sraigtu. Iš pradžių nuskaitomi cilindrinės įvorės skalės rodmenys, kurie matyti iki būgnelio. Tada nuskaitomi būgnelio skalės rodmenys, kurie sutampa su įvorės skalės išilgine atskaitos linija. Šie duomenys sudedami ir gaunamas tikslus atstumas.

Lazerinis gulsčiukas

Lazerinis gulsčiukas yra tikslus prietaisas didelių atstumų įvairių paviršių horizontalumui ir vertikalumui nustatyti. Lazerinis gulsčiukas nubrėžia spindulį, kuris padeda pažymėti tikslią liniją ant bet kokio paviršiaus, tiek vertikaliai, tiek horizontaliai.

Medienos apdirbimo įrankiai

Pjovimo įrankiai

Universalus pjūklas

Universalus pjūklas naudojamas nesudėtingiems darbams skersai ir išilgai medienos pjauti. Pjaunant apdirbamą ruošinį, reikia jį gerai įtvirtinti. Pjūklo geležtė laikoma vertikaliai. Prie geležtės priglaudžiamas atraminis tašelis ir pradedama pjauti lengvais trumpais judesiais. Įpjovus atitraukiamas atraminis tašelis, pjūklas spaudžiamas stipriau ir pjaunamas visu geležtės ilgiu. Baigiant pjauti, pjūklas spaudžiamas silpnai, o atpjaunamas ruošinys prilaikomas.

Siaurapjūklis

Siaurapjūklis naudojamas kreivų vidinių ir išorinių kontūrų detalėms išpjauti. Prieš darbą į siaurapjūklio rėmelį reikia įstatyti pjūklelį, kurio dantukai nukreipti į rankenos pusę. Apdirbamas ruošinys turi turėti tvirtą atramą. Darbui naudojama V formos išpjovą turinti atrama. Siaurapjūklis laikomas taip, kad pjūklelis būtų vertikalus.

Pjūklelis

Pjūklelis naudojamas smulkiems medžio darbams arba kai reikia itin kruopščiai atpjauti. Šis smulkiai dantytas pjūklas medienoje palieka nedidelius pjūvius. Gana trumpi, tačiau gilūs ašmenys ir smulkūs dantukai pjauna tiksliai, gali apšlifuoti ar palyginti kraštus. Todėl dantytasis pjūklas puikiai praverčia, kai reikia padaryti kampų suleidimo pjūvius.

Lankinis pjūklas

Lankinis pjūklas yra skirtas netaisyklingoms formoms ar išlankoms medžio gabale išpjauti – ant lanko formos rėmo pritvirtinti ploni ašmenys.

Kampinis pjūklas

Kampinis pjūklas susideda iš pjūklo ir kampinio bloko. Kampinis pjūklas atlieka tikslų pjūvį bet kokiu kampu.

Obliavimo įrankiai

Drėkstuvas

Drėkstuvas plačiausiai pritaikomas iš visų obliavimo mechanizmų, naudojamas mediniams paviršiams lyginti.

Leistuvas

Leistuvas yra mažesnė drėkstuvo rūšis. Jis skirtas baigiamajai apdailai. Jį galima naudoti po drėkstuvo arba kai reikia smulkiai nuobliuoti nedidelę medžio atkarpą.

Rąstų oblius

Rąstų oblius yra mažesnis negu leistuvas. Jis gali obliuoti ploniau, nes jo geležtė įstatyta mažu kampu. Rąstų obliuose peiliai įstatyti nuožulniai į viršų. Jis paprastai valdomas viena ranka, tačiau – jei būtina – kita ranka galima jį paspausti. Ypač tinka medžių rievėms obliuoti.

Skutikliai

Skutikliai naudojami žievei šalinti.

Gręžimo įrankiai

Grąžtai

Grąžtais medienoje gręžiamos apvalios skylės. Naudojami spiraliniai ir sraigtiniai grąžtai. Jų būna įvairaus skersmens. Grąžtas parenkamas pagal reikiamos skylės skersmenį. Jis įtvirtinamas į gręžimo įrankio griebtuvą, o po apdirbama detale padedama medinė atrama. Detalė įtvirtinama. Grąžto viršūnėlė statoma į kryželiu pažymėtą vietą ir gręžiama.

Alkūninis gręžtuvas

Alkūninis gręžtuvas naudojamas didesnio skersmens skylėms gręžti. Pirmiausiai reikia gerai įtvirtinti apdirbamą detalę. Laikant gręžtuvo rankenėlę, į griebtuvą įtvirtinamas reikiamo skersmens grąžtas. Darbo metu gręžtuvas laikomas vertikaliai. Viena ranka laikomas ir spaudžiama gręžtuvo atraminė galvutė, o kita pagal laikrodžio rodyklę sukama rankenėlė. Gręžti reikia tolygiais judesiais.

Rankinis gręžtuvas

Rankinis gręžtuvas naudojamas nedidelio skersmens skylėms gręžti su spiraliniais grąžtais. Prieš gręžiant ruošinyje žymekliu pažymimas skylės centras. Apdirbamas ruošinys kartu su medine atrama gerai įtvirtinamas spaustuvuose. Gręžtuvas su įstatytu grąžtu vertikaliai įstatomas į gręžimo vietą. Viena ranka laikome ir spaudžiame gręžimo rankenėlę, o kita tolygiu judesiu sukame svirtį pagal laikrodžio rodyklę. Nesukite labai greitai, judesys turi būti tolygus.

Kaltai. Didlės. Brūžikliai

Kaltai

Kaltai skirti lizdams, skylėms iškalti, storam medienos sluoksniui pašalinti, suteikti ruošiniui formą. Kaltai turi įvairaus pločio geležtes.
Apdirbamas ruošinys įtvirtinamas. Kaltuojant naudojama tvorelė. Kaltas viens ranka laikomas už rankenėlės, geležtės nuožula nukreipiama į apačią, o kita ranka tvoklele nestipriai smūgiuojama į kalto rankenėlę.

Dildės

Dildės skirtos nudildyti plonam medienos sluoksniui nuo tiesių ar lenktų paviršių. Dildėmis apdirbamus ruošinius reikia gerai įtvirtinti. Dildė viena ranka laikoma už rankenėlės, o kita už geležtės galo ir pasukama nedideliu kampu dildymo krypčiai. Lengvu judesiu nespausdami stumkite dildę pirmyn. Baigę judesį, dildę grąžinkite į pradinę padėtį.

Brūžikliai

Brūžikliai skirti nudildyti storesniam medienos sluoksniui nuo tiesių ar lenktų paviršių. Su brūžikliu dirbama taip pat, kaip ir su dilde. Po darbo su brūžikliu paviršių reikia papildomai apdoroti dilde.

Metalo apdirbimo įrankiai

Matavimo ir žymėjimo įrankiai

Brėžiklis

Brėžiklis skirtas linijoms metalo paviršiuje žymėti.
Brėžiklis laikomas už rankenėlės, truputį pakreipus žymėjimo kryptimi ir į šoną nuo liniuotės. Braukiant ir spaudžiant rankenėlę, žymėjimo adata metalo paviršiuje įrėžiamas brūkšnelis.

Metalinė liniuotė

Metalinė liniuotė skirta tiesiems matmenims matuoti ir žymėti. Liniuotė dedama lygiagrečiai su matuojamu daiktu, skalės pradžia sulyginama su jo pradžia. Liniuotės skalėje atskaičiuojamas reikiamas matmuo.

Žymeklis

Žymeklis naudojamas gręžimo vietoms pažymėti. Juo daromos įdubos. Žymeklis nukreipiamas nuo savęs, o viršūnėlė įstatoma į reikiamą žymėjimo tašką. Paskui žymeklis pastatomas vertikaliai ir nestipriai smūgiuojama plaktuku į jo galą.

Metalinis kampainis

Metalinis kampainis naudojamas statiesiems kampams matuoti ir žymėti. Matojant stačiuosius kampus kampainio rankenėlė glaudžiama prie pasirinktos ruošinio briaunos, o liniuotės išorine briauna matuojama arba žymima linija, statmena ruošinio šoninei briaunai.

Pjovimo įrankiai

Metalo pjūklelis

Metalo pjūklelis. Juo pjaustoma stora viela, plono sluoksnio metalo ruošiniai: vamzdeliai, strypeliai ir kt. Pjaunamas ruošinys turi būti įtvirtintas spaustuvuose taip, kad spaustuvų konstrukcija netrukdytų pjauti. Pjūklelis laikomas už rankenėlės. Stumiant į priekį, pjūklelis lengvai spaudžiamas, o atgal atitraukiamas lengvai ir nespaudžiant.

Metalo pjūklas

Metalo pjūklas. Juo pjaustomi stori metalų lakštai, strypai ir kiti metalo profiliai. Geležtė į rėmą tvirtinama kaiščiais ir įtempiama sukant varžtą. Į pjūklą geležtė tvirtinama taip, kad jos dantys būtų nukreipti nuo rankenos pusės. Apdirbamas ruošinys gerai įtvirtinamas spaustuvuose. Metalo pjūklas viena ranka laikomas už rankenos, o kita – už rėmo galo. Kūnu pasisukama ruošinio link, ir atstatoma koja. Iš pradžių po truputį įpjaunama prapjova. Toliau pjaunama visu geležtės ilgiu, tolygiais judesiais, silpnai spaudžiant.

Siaurapjūklis

Siaurapjūklis. Juo kreive pjaunamas metalo lakštas. Geležtė į rėmą tvirtinama kaiščiais ir įtempiama sukant varžtą. Geležtės dantys nukreipiami į rankenos pusę. Siaurapjūkliu pjaunamas metalo lakštas padedamas ant atramos ir, laikant pjūklą, vertikaliai pjaunama tolygiais judesiais pagal pažymėtą kreivę.

Kirpimo įrankiai

Replės kandiklės

Replės kandiklės skirtos vielai kirpti. Žnyplės būna įvairaus dydžio. Didesnėmis žnyplėmis galima kirpti storesnę vielą.
Tarp aštrių žnyplių žiaunų dedama viela ir spaudžiant rankenas nukerpama. Nukerpamą vielos galą reikia prilaikyti. Žnyplės imamos į plaštaką už rankenų galų. Taip padidina spaudimo jėga.

Žirklės

Žirklės naudojamos skardai kirpti. Jos būna įvairaus dydžio ir rūšių. Žirklėmis galima kirpti ir tiesiai, ir kreivai. Kerpant tiesia linija, reikia atidžiai stebėti žirklių galus ir kreipti juos išilgai pažymėtos linijos. Praskėsti tiek, kad skardą kirptų, o ne stumtų. Kerpant žirklių rankenų nereikia visiškai suspausti. Kerpant kreive, reikia atidžiai sekti žymėjimo liniją ir pagal ją sukti ruošinį.

Kirstukas

Kirstukas pagamintas iš ypač tvirto metalo lydinio. Kryžminiu kirstuku iškertamos išdrožos storame metalo ruošinyje.
Kreive kertamas lakštinis metalas padedamas ant tvirtos atramos. Kirstukas vertikaliai laikomas ant kreivės, į jo pentį smūgiuojama plaktuku. Tolesnė įkarta daroma dedant kirstuką taip, kad jis dengtų dalį jau prakirstos linijos.

Dildymo įrankiai

Dildės

Dildės naudojamos pjūvio briaunoms apdoroti, šerpetoms nuimti, detalei suteikti formą. Dildės skiriasi pagal geležtės formą ir dydį. Apdirbamą ruošinį reikia įtvirtinti spaustuvuose. Dildės forma parenkama pagal apdirbamo ruošinio paviršiaus formą. Darbo metu dildė viena ranka laikoma už rankenėlės, o kita uždedama ant geležtės galo. Stumiant į priekį dildė lengvai spaudžiama.

Adatinės dildės

Adatinės dildės naudojamos plonai skardai, mažiems vidiniams kontūrams apdirbti. Jų būna pačių įvairiausių formų.
Su adatine dilde dirbama viena ranka.

Gręžimo įrankiai

Spiraliniai grąžtai

Spiraliniai grąžtai naudojami metalui gręžti. Jų būna įvairiausio skersmens. Pagal reikiamą skylės skersmenį parenkamas atitinkamas grąžtas ir įstatomas į gręžtuvo griebtuvą. Griebtuvo kumšteliai atlaisvinami sukant jį prieš laikrodžio rodyklę ir prilaikant gręžtuvo sukamąją rankenėlę. Įstatytas grąžtas įtvirtinamas užsukant griebtuvą.

Rankinis grąžtas

Rankinis grąžtas yra pagrindinis rankinis įrankis skylėms metale gręžti.
Prieš gręžiant ruošinyje žymekliu pažymimas skylės centras. Apdirbamas ruošinys kartu su medine atrama gerai įtvirtinamas spaustuvuose. Gręžtuvas su grąžtu vertikaliai įstatomas į gręžimo vietą. Viena ranka laikoma ir spaudžiama gręžimo rankenėlė, o kita tolygiu judesiu pagal laikrodžio rodyklę sukama svirtis. Negalima sukti labai greitai, judesys turi būti tolygus.

Sriegimo įrankiai

Sriegikliai

Sriegikliai – įrankiai vidiniams sriegiams įpjauti. Vidiniai sriegiai pradedami sriegti tik išgręžus skyles. Atitinkamo sriegio skylių skersmenys parenkami pagal lenteles. Sriegiklis įstatomas į laikiklį ir patepamas techniniu tepalu. Tada sriegiklis dedamas prie išgręžtos skylės lygiagrečiai su jos ašimi. Spaudžiant tolygiu judesiu pradedamos sukti laikiklio rankenos, ir įpjaunamas sriegis. Jei sriegiklis sukasi sunkiai, stringa, tada jį reikia truputį pasukti atgal ir vėl bandyti sriegti.

Sriegpjovės

Sriegpjovės yra įrankiai išoriniams sriegiams įpjauti. Išoriniam sriegiui strypo skersmuo parenkamas pagal lentelę. Prieš sriegiant išorinį sriegį, strypo gale dilde nudildoma nuoskreba, kad sriegis geriau įsisriegtų.

Statybiniai įrankiai

Teptukai

Teptukai skirti dažams, lakams ir kitoms apdailos medžiagoms paskirstyti ant medžiagų paviršiaus. Jie gali būti poroloniniai arba iš šerių. Teptukai gali būti įvairaus dydžio ir skirtingos galvučių formos. Apvalieji teptukai geriau tinka įvairiems rėmams, kraštams dažyti, o plokštieji – plokštumoms. Teptukus po darbo būtina išplauti. Plaunama tuo pačiu skiedikliu, kuriuo buvo skiedžiami dažai. Teptukai laikomi aukštyn šeriais arba sukabinti.

Voleliai

Voleliai skirti lygiems plokštiems paviršiams dažyti. Jie būna įvairaus dydžio ir skirtingo kailio. Ilgesnio plauko kailis naudojamas šiurkščiam paviršiui dažyti. Iš pradžių volelis pamirkomas dažuose. Tada jie tolygiai paskirstomi perbraukiant volelį per aukštesnį vonelės dugną. Dažoma atskirais ploteliais uždengiant vis kitu dažų sluoksniu. Svarbu dažus ant paviršiaus paskirstyti tolygiai.

Mūrininko mentė

Mūrininko mentė naudojama betonavimo, mūrijimo darbams. Mūrininko mente skiedinys imamas viršutine mentės plokštuma ir nukrečiamas staigiu judesiu. Lyginama apatine mentės plokštuma.

Tinkuotojo mentė

Tinkuotojo mentė ir trintuvė naudojamos skiedinio sluoksniui tolygiai ant sienų ar lubų išlyginti.

Glaistyklė

Glaistyklė yra skirta įvairiems tarpeliams, nelygumams sienose glaistyti, išlyginti (užglaistyti).

Švirkštuvas

Švirkštuvas naudojamas sienose esančioms ertmėms užpildyti, tarpams tarp sunkiai prieinamų detalių hermetizuoti (langų, tarpų tarp plytelių) ir pan. darbams atlikti.

Rėžtukas

Rėžtukas yra įrankis stiklui, plytelėms, metalo skardai pjauti, prieš tai padarant įrėžą ir perlaužiant reikiamą medžiagą per įrėžį.

Elektriniai įrankiai ir staklės

Gręžtuvai

Elektriniai gręžtuvai skirstomi į besmūgius (paprastuosius), smūginius bei akumuliatorinius (besmūgius ir smūginius gręžtuvus). Smūginiai gręžtuvai turi kalimo funkciją, akumuliatoriniais gręžtuvais galima dirbti nesant elektros. Gręžtuvai turi ir sukimo funkciją. Jais galima gręžti medieną, metalus ir jų lydinius, plastikus ir kitas panašias medžiagas. Taip pat šiuo įrankiu galima sriegti, sukti ir išsukti sraigtus.

Paprastas elektrinis gręžtuvas
Smūginis (perforatorius)
Akumuliatorinis gręžtuvas

Frezavimo įrankiai

Frezavimo įrankiai skirstomi pagal paskirtį į vertikalius ir briaunų frezavimo. Tai medienai apdirbti skirti įrankiai, dažniausiai naudojami baldų gamyboje.

Vertikalaus frezavimo mašina
Briaunų frezavimo mašina

Galąstuvai

Elektriniai galąstuvai pagal paskirtį skiriasi techninėmis charakteristikomis, galingumu, galandimo diskų dydžiais. Galąstuvai naudojami dažniausiai metalo apdirbimo (gludinimo, galandimo) darbams. Tinka šlifuoti, valyti ar galąsti darbinius įrankius statybose, žemės ūkyje, pramonėje.

Kalimo įrankiai

Kalimo įrankiais kalamos tvirtinimo priemonės (kabės, vinys, vinutės). Kalimo įrankiai dažniausiai suprantami kaip atskėlimo įrankiai, tačiau kai kurie gali turėti ir gręžimo funkciją. Tik kalimo funkciją turintys įrankiai yra vadinami atskėlimo plaktukais, dažniausiai naudojami statybose, kelių remonto darbams, dažniausiai griovimo darbams. Kalimo įrankiai su gręžimo funkcija vadinami perforatoriais.

Vinių kalimo įrankis
Pneumatinis smeigių kalimo įrankis
Pneumatinė viniakalė
Perforatorius
Atskėlimo plaktukas

Elektriniai obliai

Elektriniais obliais vadinami nešiojamieji rankiniai elektriniai medžio apdirbimo, drožimo įrankiai (būna ir ne elektriniai arba elektrinės stacionarios obliavimo staklės). Jais galima glotniai obliuoti paviršius, užapvalinti kampus, daryti nuožulas ar užkaitus. Obliai skiriasi galingumu, peilio dydžiais, pjovimo gylio galimybėmis.

Elektrinis oblius
Profesionalus oblius
Obliavimo staklės

Pjovimo įrankiai

Pjovimo įrankiai yra elektriniai rankiniai pjūklai bei stacionarios pjovimo staklės. Prie rankinių pjūklų priskiriami diskiniai pjūklai, siaurapjūkliai, universalūs (arba tiesiniai) pjūklai, grandininiai pjūklai. Prie stacionarių pjūklų priskiriamos pjaustyklės (skersavimo pjūklai) ir pjovimo staklės.

Diskinis pjūklas yra įrankis, skirtas medienai ir jos medžiagoms tiesiai pjauti. Puikiai tinka didelėms plokštėms, medienos ruošiniams išilgai pjauti.
Elektrinis siaurapjūklis naudojamas medienai ir jos medžiagoms, metalams bei jų lydiniams, plastikams pjauti tiese ir kreive.
Tiesinis pjūklas
Grandininis pjūklas

Orapūtės

Orpūtės (techniniai fenai) naudojamos įvairiems džiovinimo, lydymo, jungimo, virinimo, plastiko detalių formavimo, paviršių padengimo medžiagų (lako, dažų ir pan.) šalinimo ir kt. darbams atlikti. Priklausomai nuo apdirbamos medžiagos ir atliekamo darbo, pasirenkami orpūčių antgaliai ir kaitinimo temperatūra.

Šlifuokliai

Šlifuokliai skirti įvairių medžiagų paviršiams apdirbti (šlifuoti, gludinti). Šlifuokliams priskiriami juostiniai šlifuokliai, tiesiniai šlifuokliai, vibrošlifuokliai, universalūs šlifuokliai, kampiniai šlifuokliai ir poliruokliai.

Kampinis šlifuoklis skirtas metalo ruošiniams, betonui, mūrui, akmeniui, plytelėms ir kitoms panašioms medžiagoms pjaustyti, šlifuoti, poliruoti.
Ekscentriniu šlifuokliu šlifuojama mediena, metalai ir jų lydiniai, plastikai. Šalinami seni dažai, lako sluoksnis, poliruojami įvairūs paviršiai.
Plokštuminis vibracinis šlifuoklis tinka įvairių medžiagų glotniam paviršių apdirbti.
Juostinis šlifuoklis tinka paviršiams rupiai ir glotniai apdirbti. Galima keisti juostos judėjimo greitį ir parinkti apdirbimo būdą.
Tiesinis šlifuoklis – daugiafunkcis įrankis, skirtas įvairioms medžiagoms apdirbti. Juo galima gręžti, pjauti, graviruoti, poliruoti, šlifuoti ir atlikti kitus darbus. Šie įrankiai yra įvairaus galingumo ir dydžio. Mažesnius įrankius galima laikyti paėmus tarp pirštų kaip pieštuką, o didesni laikomi plaštaka. Laikant įrankį, svarbu neužmiršti jo korpuse esančių variklio aušinimo angų. Kiekvienai medžiagai apdirbti pasirinkite tinkamiausią sukimo greitį. Plastikus ir metalus reikia apdirbti mažesniu greičiu, medienai, stiklui apdirbti tinka didesni greičiai.

Poliruokliai – tai lėtai besisukantys įrankiai, kuriais galima labai tiksliai nulyginti, nušlifuoti ir nudailinti paviršius. Idealiai tinka automobilių kėbulų dirbtuvėse – lyginti kėbulo glaistą, tolygiai užtepti poliravimo pastas, poliruoti paviršius; taip pat tinka aprūdijusiems paviršiams, plastikui valyti.

Elektriniai sukimo įrankiai

Elektriniai sukimo įrankiai būna akumuliatoriniai ir elektriniai. Sukimo įrankiai skirti tik sukimui t.y., turi tam pritaikytas funkcijas kaip tinkamo greičio, jėgos pasirinkimas pagal norimą atlikti darbą ir pan.

Elektrinis suktuvas
Smūginis veržliasukis
Pneumatinis suktuvas

Staklės

Siaurapjūklės staklės
Diskinio pjovimo staklės
Medienos tekinimo staklės
Stalinės gręžimo staklės
Stalinės kombinuotosios šlifavimo staklės
Metalo tekinimo staklės
Obliavimo staklės
Universaliosios metalo frezavimo staklės